Кај едно лице во Охрид најден нож и марихуана

На 22.05.2021 година во 00,15 часот, на булевар „Туристичка“ во Охрид, извршен е преглед врз Х.Б.(22) од Охрид пришто, полициските службеници пронајдоа и одзедоа еден  нож и  марихуана. Тој е приведен и против него ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Back to top button
Close