Кого ќе поддржат коалициите „Европски фронт“ и „Вреди“ во вториот круг од претседателските избори

Кон кого од двајцата претседателски кандидати, Стево Пендаровски или Гордана Силјановска-Давкова, ќе се слеат гласовите од партиите на Албанците во вториот круг од изборите за претседател на државата е едно од прашањата на кои синоќа во емисијата Топ тема на ТВ Телма одговараа Башким Бакиу, шеф на изборниот штаб на Арбен Таравари, и Крешник Бектеши, министер за економија и член на Централното претседателство на ДУИ.

Back to top button
Close