Конте: Се чувствувам стар кога гледам како Пирло стана тренер

Тренерот на Интер, Антонио Конте призна дека се чувствувате стар кога гледа како неговите поранешни играчи стануваат тренери.

Андреа Пирло пред два дена ја презеде функцијата шеф на стручниот штаб на Јувентус.

– Јас сум многу љубопитен за Андреа. Покрај сите квалитети што ги поседуваше како играч, тој секогаш се покажуваше како исклучителна личност. Сепак, морам да признаам дека се чувствувам стар кога гледам дека играчите на кои сум бил тренер, и самите стануваат тренери, изјави Конте.

Back to top button
Close