Ковид 19 и во кабинетот на техничкиот министер Чулев

Советник на техничкиот министер Наќе Чулев е позитивен на вирусот Ковид 19.

Информацијата утрово на работниот состанок во министерскиот кабинет на колегите како што дознаваме им ја соопштил лично министерот Чулев.
Либертас за официјална потврда и што после ваквата информација ќе биде преземено во кабинетот на министерот се обрати до службата за односи со јавност на МВР.
Од таму добивме одговор дека ке бидеме известени откако информацијата ќе биде проверена..

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close