Лажни пријави за вооружени лица и пукање во Србија

По страотните трагедии во соседна Србија со масовни убиства во училиштето во Белград и потоа во Младеновац, се шират и лажни пријави за вооружени лица и пукање.

Екипите за проверка и евакуација се на терен, додека се утврдува од каде доаѓаат пријавите.

По масакрите и бројните жртви, Србија е во тридневна жалост а населението во видна паника ги следи настаните.

Back to top button
Close