Мидлтон ја нема два месеци, а „љубовницата“ на Вилијам е се почесто покрај Камила, а го „турка“ и својот син

Поминаа речиси два месеци откако Кејт Мидлтон во емотивно видео објави дека има рак и оттогаш не е видена во јавноста. Иако постојат различни теории за нејзиното здравје и отсуство од загрижената јавност, медиумите и таблоидите повторно пишуваат дека наводната љубовница на Вилијам се обидува да го заземе нејзиното место на сите важни настани за кралското семејство, па во последните неколку дена дури два дена се појавува покрај кралицата.

За маркизата од Чолмондели долго време се шпекулира дека се зближила со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон во Норфолк, но и дека потоа влегле со принцот и во љубовна релација. Сепак, новите настани сведочат дека не е помалку блиска ниту со кралицата Камила.

Минатиот викенд, маркизата и поранешна манекенка Роуз Ханбери (40) беше фотографирана како ѝ се поклонува на кралицата во куќата Бадминтон во Глостершир.
Бадминтон е во сопственост на војводата од Бофор, рок музичарот „Бантер“, кој е близок пријател на таткото на маркизата, Тим Ханбери.

Синот на маркизата ја држел пелерината на кралицата
Само неколку дена подоцна, еден од нејзините синови близнаци, лорд Оливер, кој го има со 64-годишниот Маркиз од Чолмондели, ја држеше пелерината на кралицата во катедралата Свети Павле по редот на службата на Британската империја, кога кралското семејство доделува престижни одликувања.

Back to top button
Close