ПОЛИЦАЕЦ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА Возел службен „мерцедес“

Во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Љубљанска“ со бул. „Илинден“ во Скопје се случила тешка сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.Б.(43) од Скопје и патничко возило „мерцедес“, сопственост на МВР

„Во незгодата полицискиот службеник, кој го управувал службеното возило се здобил со телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“, соопшти полиција.

 

Back to top button
Close