Русин приведен во Скопје

На 21.05.2021 околу 23,30 часот во угостителски објект на подрачје на Центар  од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен Н.П.К.(59) од Русија, бидејќи при интервенција за нарушен јавен ред и мир истиот физички нападнал полициски службеник. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close