СДСМ: Мицкоски не спомена ни „З“ од здравство и здравствена криза на лидерската

Владејачката СДСМ брифира дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски воопшто не го отворил прашањето за здравјето на граѓаните на вечерашната средба со лидерот на СДСМ Зоран Заев кај претседателот Стево Пендаровски. Ставот е директна реакција на брифингот од страна на ВМРО-ДПМНЕ по средбата.

Повеќе на „360 Степени“ на следниот линк.

Back to top button
Close