СВР Штип поднесе кривична пријава против Џ.Ј.(42) од Штип

СВР Штип поднесе кривична пријава против Џ.Ј.(42) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. Во декември 2020, пријавениот набавил марихуана, ја препакувал и на 31.12.2020 на ул.„Радански пат“ му продал дел на Н.И.(26) од Штип. 

Back to top button
Close