ВИДЕО: Тепачка во центарот на Струмица

 Околу пладне денеска во центарот на градот се случила тепачка во која учествувале повеќе лица. Снимка од настанот беше објавена на социјалните мрежи и предизвика многу реакции, но засега нема повеќе детали.

ОД СВР Струмица информираат дека настанот бил пријавен во полицијата околу 12:00 часот од граѓани.

Оттаму посочуваат дека Секторот за внатрешни работи Струмица во кординација со Основното јавно обвинителство презема мерки за целосно расчистување и документирање на настанот.

Back to top button
Close