ВИДЕО: Експлозија во центарот на Милано

Во центарот на италијанскиот град Милано денеска одекна силна експлозија.

На социјалните мрежи се објавуваат снимки од запалени возила по експлозијата.

Се уште не е позната причината за експлозијата.

Back to top button
Close