(ВИДЕО + ГАЛЕРИЈА) Тејлор Свифт во Гучи, Дуе Липа во Скиапарели …Што носеа ѕвездите на црвениот тепих на вчерашните Златни глобуси

Црвениот тепих на Златните глобуси, во својата историја, е место на многу важни модни моменти, од костумот со здолниште во пруги на Џулија Робертс во 1991 година, до фустанот Гучи со пердуви од паун на Никол Кидман во 2005 година. Во рамку на “најдобрите моменти” се и фустанот од кристално пајажина на Џесика Честејн од Оскар де ла Рента, Ријана во обемниот Скиапарели, бремената Хилари Свонк од Прада и костимите на Ема Д’Арси од студиото Acne. Подолу, погледнете што носеа дел од ѕвездите на вчерашните Златните глобуси:

Back to top button
Close