Видео: Нов силен земјотрес на границата меѓу Турција и Сирија

Епицентарот на земјотресот бил на 60 километри северно од сирискиот град Латакија и 30 километри јужно од турскиот град Белен.

Според очевидци, имало силно тресење и причинета е материјална штета

Back to top button
Close