(ВИДЕО) Османи со едукативно видео: Еве како се пренесува коронавирусот на ручек или вечера

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи,  сподели видео на својот профил на Фејсбук, преку кое предупредува дека корона вирусот многу лесно се пренесува при семејни ручеци и вечери.

– По втор пат го објавувам ова видео. Како за 30 минути се пренесува вирусот кај сите присутни на заеднички ручек или вечера. Ве молам погледнете го, напиша Османи.

Back to top button
Close