ВИДЕО: Пукање во фабрика на Мерцедес – еден загинат и еден тешко повреден

Во фабриката на Мерцедес во германскиот град Синделфинген имало пукање. Како што објави Билд, едно лице загинало, а едно е тешко повредено.

Според портпаролот на полицијата, сторителот (53) е уапсен.

Полицијата примила итни повици околу 7:45 часот. Група за специјални операции ја опколи областа.

Спасувачите се на терен со голем контингент – вклучувајќи два хеликоптери и неколку болничари.

Back to top button
Close