ВИДЕО: Талат Џафери пристигна на првиот работен ден во Владата

Новиот технички премиер Талат Џафери пристигна на првиот работен ден во Владата.

Доскорешниот претседател на Собранието беше пречекан од премиерот во оставка Димитар Ковачевски.

Џафери е промовиран како првиот премиер Албанец кој же ја води привремената предизборна влада.

Back to top button
Close