ВМРО-ДПМНЕ за вечерашната лидерска средба: Сакаме компромис, а не еднострани диктати

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашната средба со лидерот на СДСМ Зоран Заев кај претседателот Пендаровски, барал гаранции за заштита на здравјето на граѓаните, посочил на потребата од кредибилен изборен процес со целосен увид во избирачкиот список и кредибилна мисија на ОБСЕ и ОДИХР, брифираат за „360 степени“ од најголемата опозициска партија.

Повеќе ТУКА.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close