Запален автомобилот на директорот на затворот ,,Идризово

Ноќеска, по полноќ, бил запален службениот автомобил ,,пасат” на Зоран Јовановски, директорот на затворот ,,Идризово”, пренесува ,,Фокус”.

Засега е познато само дека возилото било запалено пред домот на директорот, во скопската населба Кисела Вода

фото тв 21

Back to top button
Close