Дембеле се повреди на мечот со Кадиз

Напаѓачот на Барселона, Усман Дембеле се повреди на мечот од 10. коло на примери со Кадиз (1:2), информира прес-службата на клубот.

По лекарскиот преглед се покажало дека 23-годишниот фудбалер има повреда на задниот дел на бутот на десната нога. Колку време ќе биде потребно за да закрепне напаѓачот сè уште не е соопштено.

Во сезоната 2020/21, Дембеле одигра осум натпревари за Каталонците, постигнувајќи еден гол.

Барселона по 10 натпревари одиграни во Ла Лига го зазема 8. место со 14 бода.

Back to top button
Close