Сценаристката Џес Вотерс почина на 39 години

Познатата американска сценаристка и поранешна новинарка, Џес Вотерс почина на 39-годишна возраст. Причината за смртта засега не е соопштена.

Последната љубовно-хумористична серија, на која таа работеше е „This Is Us“ (Ова сме ние). Други попознати проекти во кои учествувала, се: „Kidding“ (Шеги), „Hood Adjacent With James Davis”, „The Breaks” и „What Men Want“ (Што сакаат мажите).

Нејзините колеги во неверување и тага се простуваат на друштвените мрежи се простуваат од прерано починатата писателка.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close