ВИДЕО: Пратениците од Левица бараат вреќи за спиење за вечерашната седница

Пратеникот од Левица, Борислав Крмов, вечерва се пожали дека собранискиот спикер Талат Џафери не им најавил до колку ќе трае седницата.

Тој сепак рече дека се спремни да останат и до сабајле, но побара вреќи за спиење.

Џафери рече дека ако треба ќе им обезбеди и хотел од А категорија.

Back to top button
Close