Кумановското обвинителство објасни зошто Ѓорѓе Давид, кој прегази жена, е се уште во Македонија

Минатиот викенд музичарот Ѓорѓе Давид доживеа сообраќајна несреќа во Македонија кога налета на жена која што се движела по автопатот кај Табановце и ја усмртил.

Пејачот поминува низ вистинска агонија откако тоа се случи, а иако се шпекулираше дека се вратил во Србија, тој синоќа се огласи и откри дека се уште е во Македонија, објави српски Телеграф.

Сега се огласи обвинителството и објасни зошто Ѓорѓе Давид се уште е таму.

– Личните документи на осомничениот се во Основниот суд Куманово. Во петокот судот донесе одлука за промена на безбедносните мерки, но таквата одлука се уште не е конечна. За одлуката не е побарано мислење од обвинителството. Истрагата за причините за сообраќајната несреќа се уште трае – велат за „Блиц“.
Сега се огласи обвинителството и објасни зошто Ѓорѓе Давид се уште е таму.

– Личните документи на осомничениот се во Основниот суд Куманово. Во петокот судот донесе одлука за промена на безбедносните мерки, но таквата одлука се уште не е конечна. За одлуката не е побарано мислење од обвинителството. Истрагата за причините за сообраќајната несреќа се уште трае – велат за „Блиц“.

Back to top button
Close