По скандалот со Карлеуша, Душко ја кажа и својата страна на приказната: „Не ја ни допрев!“


Откако српските медиуми објавија дека дошло до инцидент меѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, поранешниот фудбалер за првпат проговори и ја претстави својата страна на приказната за инцидентот.

На прашањето на еден од следбениците на социјалните мрежи дали навистина ја удрил Јелена и ја влечел за коса, следел одговорот на Душко:

– Не, секако не ја ни допрев… Таа сè намести – напиша Тошиќ.


Потсетуваме, по пријавата на Јелена Карлеуша, полицијата во неделата излегла на терен каде ја пронашла пејачката со нејзината пријател Н.Ј.

Рекоа дека Тошиќ дошол во куќата од која има клуч и како изјавиле дека бил под дејство на алкохол и дека, меѓу другото, го фатил за врат пријателот на поранешната сопруга и го удрил неколку пати на главата и телото.

фото:Printskreen You Tube Tekstomanija/Instagram/duskotosic

 

Back to top button
Close